PODSTAWY TERAPII DIALEKTYCZNO-BEHAWIORALNEJ

 

Terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) stanowi unikalny system terapeutyczny, skierowany do pacjentów z bardzo nasiloną dysregulacją emocji, zaburzeniem osobowości borderline i tendencjami samobójczymi. Prowadzona w swojej podstawowej formie, to jest jako terapia indywidualna połączona z grupowym treningiem umiejętności, konsultacjami telefonicznymi i zespołem konsultacyjnym dla terapeutów oraz wsparta oddziaływaniem na środowisko rodzinne pacjentów wykazuje wysoką skuteczność w redukcji objawów i budowaniu „życia wartego przeżycia”.
W trakcie 40h szkolenia (dwa zjazdy sobota-niedziela) chcemy przybliżyć uczestnikom specyfikę DBT nie tylko jako systemu terapeutycznego, ale również jako swoistego paradygmatu czy filozofii, do której można odwołać się również w toku indywidualnej pracy z pacjentami.

Program szkolenia obejmuje wprowadzenie do filozofii DBT, strategie terapii indywidualnej, zasady prowadzenia treningu umiejętności oraz wiedzę dotyczącą możliwości pracy z rodziną pacjenta z dysregulacją emocji.
Zapraszamy psychoterapeutów, głownie tych pracujących i szkolących się w szeroko rozumianym nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, dla których wiedza o DBT może stanowić cenne uzupełnienie codziennej praktyki.

Termin: 13-14 luty 2021 oraz 13-14 marzec 2021
Koszt: 1600 PLN za 40 godzin.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie zgloszeń na adres: tercognitiva@gmail.com

Prowadzące:
Katarzyna Sikora
doktor psychologii, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, trener umiejętności społecznych, lider programu Family Connections, terapeuta DBT. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Polskiego Towarzystwa DBT. Pracuje w zespole Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowego TerCognitiva w Krakowie, współprowadząc całościowy program terapeutyczny DBT. W pracy terapeutycznej koncentruje się przede wszystkim na terapii zaburzenia osobowości borderline oraz innych form dysregulacji emocji.

Joanna Ignatowicz
psycholog, certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta DBT. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Polskiego Towarzystwa DBT. Pracuje w zespole Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowego TerCognitiva w Krakowie, współprowadząc całościowy program terapeutyczny DBT. Zainteresowania zawodowe koncentrują się w obszarze leczenia zaburzeń regulacji emocji, zaburzeń odżywiania, a także terapii par i rodzin.